Stanion #U010HMID
MFG #U010H
UPC #784567567106
Stanion #U010HMID
MFG #U010H
UPC #784567567106
Please register or log in to add items to your cart.
Product Overview
BrandMidwest®
Amperage Rating20 A
Circuit Breaker TypeFH2
Enclosure TypeNEMA 3R
Feed TypeOverhead
Manufacturer NameABB
MaterialSteel
Mounting TypeSurface
Phase1
Receptacle Type5-20R2
Short Circuit Current Rating10 kA
Type1-Head
Voltage Rating120 V AC, 120 VAC
Wire Size14 to 10 AWG