Stanion #801601SAT
MFG #80-1601
UPC #045923816017
Stanion #801601SAT
MFG #80-1601
UPC #045923816017
Please register or log in to add items to your cart.
Product Overview
SATCO® Lampholder, 660 W Lamp, 600 V AC, 2G11 Lamp Base, Push-In Wire Terminal, White, 1-5/8 in H x 1-7/8 in W x 3/4 in D Dimensions,
BrandSATCO®
Country of OriginCN
Dimensions1-5/8 in H x 1-7/8 in W x 3/4 in D
FinishWhite
Lamp Base Type2G11, 4-Pin 2G11
Lamp Wattage660 W
Manufacturer NameSATCO Lighting, SATCO Products
Terminal TypePush-In Wire
Voltage Rating600 V AC, 600 VAC