Stanion #70050MOR
MFG #70050
UPC #601986700504
Stanion #70050MOR
MFG #70050
UPC #601986700504
Please register or log in to add items to your cart.
Product Overview
MORRIS Toggle Switch, 2-Way Medium Duty, 125/250 V AC, 8/4 A, 1/3 hp Power, SPST Contact Configuration, 1 Pole, 50 MOhm Closed Contact Resistance, Surface Mounting, Lead Wire Terminal, Zinc, 0.98 in L x 0.62 in W x 0.62 in H Dimensions,
BrandMORRIS
Amperage Rating8/4 A
Closed Contact Resistance50 mOhm
Contact ConfigurationSPST
Country of OriginCN
Dimensions0.98 in L x 0.62 in W x 0.62 in H